Käimasolevad projektid"VIII KOHTLA-JÄRVE LINNA KOOLIDE SUVEOLÜMPIAMÄNGUD 2019"

Rahastaja: Eesti Olümpiaakadeemia 640 EUR
Sihtgrupp: Kohtla-Järve linna koolide õpilased ja õpetajad
Kestvus: Mai 2019

Projekti "VIII Kohtla-Järve linna koolide Suveolümpiamängud 2019" eesmärk on külastada sada kooli ning viia läbi näidistunnid, et kutsuda algklasside õpilasi sportima. Lisaks soovime parandada koolide kehalise kasvatuse tundide varustust ning loodetavasti saavad õpetajad ka uusi häid ideid, mida kehalisekasvatuse tundides rakendada. 

VABATAHTLIK TEENISTUS (EVS) 
Rahastaja: SA Archimedes
Sihtgrupp: Noored inimesed vanuses 17-30 aastat üle Euroopa
Kestvus: 3 aastat ( kuni 2021)

Kohtla-Järve Ahtme gümnaasium on vabatahtliku teenistuse projekti vastuvõttev organisatsioon, kes alates 2018 aastast saab võtta vastu vabatahtlikku Euroopa riigist. Vabatahtliku teenistuse projekti eesmärk on toetada noorte arengut ning tuua uuendusi ja värskust oma organisatsiooni.

ÕPILASVAHETUS "VENIVIDIVICI"

Rahastaja: enesefinantseerimine 20 EUR
Sihtgrupp: 7.-12. klasside noored
Kestvus: aastaringselt

Veni VidiVici Õpilasvahetus korraldab Eestisiseseid õpilasvahetusi 7.-12. klasside noortele. Õpilastel on võimalus 1 või 2 nädala jooksul minna õppima teise Eesti kooli. Osaleda võivad nii õpilased, koolid kui majutajad. Meie eesmärgiks on anda igale noorele võimalus avastada nii iseennast kui ka oma kodumaa ning vahetuse käigus kogeda miskit, mis muudaks nende elu.

HUVIRINGID

KOOLI LOOVUSSTUUDIO


Rahastaja: Kohtla-Järve Linnavalitsus 5450 EUR
Sihtgrupp: Ahtme gümnaasiumi 6.-7. klassi õpilased
Kestvus: November 2018 - Mai 2019


Huviringi eesmärk on tutvuda õpilasi terbekunsti aladega, arendada julgust, loovust ja ettevõtlikkust osaledes käsitöölaadadel ja pakkudes oma käsitsi tehtud toodangu. Lapsed õpivad oma mõtteid ja ideid paremini väljandama, selgemalt ja oskuslikumalt vormistama, leidma erinevaid variante ja neid arendama esimesest kavandist kuni valmis graafilise kujunduseni või disainitooteni.


HUVIRING "TÄHETARK"

Rahastaja: Kohtla-Järve Linnavalitsus 8730 EUR
Sihtgrupp: Ahtme gümnaasiumi 7.-12. klassi õpilased
Kestvus: September - Detsember 2018


Huviringi eesmärk on äratada õpilastes huvi täheteaduse vastu, näidata õpilastele ettekujutust maailmaruumist, arendada õpilaste eksperimentaalset ja uurimuslikku tegevust, iseseisva töö oskusi, enesealgatuslikkust, et saada uusi teadmisi tundmatutes valdkondades.

LEIUTAJATE RING "TECHNOOLIKUD"


Rahastaja: Kohtla-Järve Linnavalitsus 3000 EUR
Sihtgrupp: Ahtme gümnaasiumi 2. klassi õpilased
Kestvus: September - Detsember 2018

Huviringi eesmärk on julgustada iga last olema uudishimulik inspereerivas keskkonnas, kus lapsed on vabad looma imelisi asju, lahendades elulisi väljakutseid s.h. uudsete nuti- ja robootikaseadmete abil.